DOPRAVA ZDARMA PRO POUZDRA NA DOKLADY PRO PSY SE JMÉNEM.

O materiálu

Přírodní třísločiněnná hovězí useň (kůže)

Pojmenování tototo typu usně se odvíjí od způsobu činění. U třísločiněných usní se po staletí používá přírodní činidlo jako jsou výluhy převážně z kůry stromů (dub, jilm ap.), tzv. třísloviny. Výsledná useň je velmi pevná a silná.

Nachází různorodé uplatnění ve výrobním programu pro lovectví, kynologii, sokolnictví, brašnářství, galenterii, pak také pro opasky, podešve, ortopedické pomůcky, sportovní náčiní a mnohé další... Materiál je odolný proti vodě, nesnese teploty nad 50 stupňů Celsia.
Na přírodních třísločiněných usních se mohou objevovat viditelné znaky přírodního materiálu jako jizvy, škrábance, vrypy, které vznikly již za života zvířete.

useň = vyčiněná kůže zvířete

                                                                           30443318_2064227933593906_2550217517255622656_o

 Jak se starat o pouzdra:

Useň (kůže) je přírodní materiál, proto i tvar pouzdra se postupně přizpůsobí nošenému obsahu. Useň změkne, bude příjemnější na omak, chytne patinu - postupně dostane přírodní tmavší odstín.
Pouzdra stačí čistit vlhkým hadříkem, nenamáčet a neprat. Jednou za čas můžete naimpregnovat včelím voskem (prodávájí se různé přípravky na včelí bázi v prodejně s obuví). Včelí vosk dodá lesk a vláčnost materiálu, také jej konzervuje.